Porady

Iść na kurs wspinaczkowy, czy nie iść? Oto jest pytanie :-)

Wspinanie to sport dość zróżnicowany, z wieloma dyscyplinami. Jest to również sport ekstremalny i jako tako możemy sobie zrobić krzywdę lub wręcz zginąć. Co gorsza, ryzyko się zwiększa im bardziej się wkręcimy we wspinanie, zwłaszcza w początkowym etapie.

Jaki kurs wspinaczkowy wybrać na początku?

Dawniej nie było problemu z wyborem kursu wspinaczkowego. Był skałkowy, później taternicki i tyle. Dziś można powiedzieć, że od przybytku głowa boli :-). Mam nadzieję, że ten artykuł poradnikowy pozwoli pozwoli się Wam zorientować w zawiłościach systemu szkoleniowego w Polsce.

Jakie kursy wspinaczkowe można zrobić zimą?

Zima w górach to inna bajka niż letnie wspinanie. Zazwyczaj jest bardziej wymagająco i góry, mniej wybaczają. W tym artykule zamieszczam kilka porad na temat wyboru różnych kursów wspinaczkowych, przygotowujących nas do turystyki zimowej (na piechotę i nartach), a głównie wspinania zimowego.

Jak wybrać instruktora wspinaczki?

Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego instruktora (i szkoły wspinaczkowej). Jeśli zależy Wam na jakości to koniecznie wybierajcie świadomie. Poniżej zawarłem kilka uwag (starałem się być obiektywny), które Wam w tym pomogą.

Noclegi dla wspinaczy i wyżywienie wokół Krakowa

Jeśli na miejsce twojego wyjazdu wspinaczkowego lub szkolenia wspinaczkowego wybrałeś okolice Krakowa (już w ogóle super jeśli w szkole wspinania drytooling.com.pl) to przedstawiam kilka miejsc gdzie możesz wynająć noclegi. Druga część to miejsca gdzie możesz coś zjeść.

Noclegi dla wspinaczy i wyżywienie w Sokolikach

Sokoły to najciekawsze granitowe skały w Polsce. Jest tam sporo wspinania dla osób początkujących (i nie tylko), w związku z tym sporo osób robi właśnie tam swój kurs wspinaczkowy. Poniżej przedstawiam większość popularnych miejsc w pobliżu Sokołów i Rudaw Janowickich, gdzie można nocować oraz dobrze zjeść.

Co zabrać na kurs wspinaczkowy?

Skoro czytasz te słowa to jesteś zapewne początkującym wspinaczem, który zastanawia się, jak najlepiej sprzętowo przygotować się na te kilka dni wspinaczkowej przygody :-).Ten tekst odnosi się do szkoły wspinania drytooling.com.pl, ale postaram się również opisać wszystkie elementy tak, że właściwie robiąc kurs w innej szkole wspinania spokojnie poradzisz sobie z tym zestawem sprzętu.