Porady

Zestaw sprzętu wspinaczkowego na TRADY po kursie

Wybierając się na wspinanie trad po kursie skałkowym, często zastanawiamy się jaki sprzęt wspinaczkowy będzie najlepszy. Biorąc pod uwagę moje różne doświadczenia to przygotowałem kilka propozycji na taki zestaw standardowy na Jurę (wapień) i Sokoliki/Rudawy (granit).

Co zabrać na kurs wspinaczkowy?

Skoro czytasz te słowa to jesteś zapewne początkującym wspinaczem, który zastanawia się, jak najlepiej sprzętowo przygotować się na te kilka dni wspinaczkowej przygody :-).Ten tekst odnosi się do szkoły wspinania drytooling.com.pl, ale postaram się również opisać wszystkie elementy tak, że właściwie robiąc kurs w innej szkole wspinania spokojnie poradzisz sobie z tym zestawem sprzętu.

Co otrzymujesz po naszych szkoleniach?

Sam udział w kursie to kawał dobrej przygody z dużą ilością wiedzy i fajną atmosferą. Nauczycie się podstaw wspinania i bezpiecznych operacji sprzętowych. Czyli takie pierwsze kroki we wspinaniu. Możecie się również doszkalać po kursach. Opcji jest naprawdę wiele!

Jakie kursy wspinaczkowe można zrobić zimą?

Zima w górach to inna bajka niż letnie wspinanie. Zazwyczaj jest bardziej wymagająco i góry, mniej wybaczają. W tym artykule zamieszczam kilka porad na temat wyboru różnych kursów wspinaczkowych, przygotowujących nas do turystyki zimowej (na piechotę i nartach), a głównie wspinania zimowego.

Noclegi dla wspinaczy i wyżywienie w Sokolikach

Sokoły to najciekawsze granitowe skały w Polsce. Jest tam sporo wspinania dla osób początkujących (i nie tylko), w związku z tym sporo osób robi właśnie tam swój kurs wspinaczkowy. Poniżej przedstawiam większość popularnych miejsc w pobliżu Sokołów i Rudaw Janowickich, gdzie można nocować oraz dobrze zjeść.

FAQ - kursy wspinaczkowe

Postanowiłem zamieścić tutaj klasyczne FAQ. Myślę, że warto, aby osoby wybierające się na kurs przejrzały sobie poszczególne pytania. Większość tych pytań zostało mi zadanych. Niektóre na wszelki wypadek dopowiedziałem :).

Noclegi dla wspinaczy i wyżywienie wokół Krakowa

Jeśli na miejsce twojego wyjazdu wspinaczkowego lub szkolenia wspinaczkowego wybrałeś okolice Krakowa (już w ogóle super jeśli w szkole wspinania drytooling.com.pl) to przedstawiam kilka miejsc gdzie możesz wynająć noclegi. Druga część to miejsca gdzie możesz coś zjeść.

Jak wybrać instruktora wspinaczki?

Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiedniego instruktora (i szkoły wspinaczkowej). Jeśli zależy Wam na jakości to koniecznie wybierajcie świadomie. Poniżej zawarłem kilka uwag (starałem się być obiektywny), które Wam w tym pomogą.

Jak przygotować się do kursu skałkowego?

W sumie chciałem zrobić krótki artykuł poradnikowy dla osób przed kursem skałkowym i tatrzańskim, a znowu czuję, że zrobi mi się z tego pokaźny tekst do poduszki :-). Zapraszam do lektury i obiecuję, że będzie samo mięso ;).

NEWSLETTEROtrzymuj powiadomienia o nowych szkoleniach