O SZKOLEkilka słów dla dociekliwych

Wspinanie to niesamowity sport. Niestety nie należy ono do najbezpieczniejszych i wybór samokształcenia się, nie jest najlepszą opcją. Sam przerabiałem ten temat i wiem, że nic nie zastąpi szkolenia pod okiem profesjonalisty. Dla mnie najwięcej satysfakcji sprawia wspinanie w górach i ono jest najbardziej wymagające. Chciałem również ułatwić rozpoczęcie tej przygody innym (trochę wzorem był dla mnie Andrzej Skwirczyński, którego miałem okazję poznać), więc uruchomiłem w 2010 roku stronę drytooling.com.pl. Rok później zostałem instruktorem wspinaczki sportowej (nr leg. 6441/PAS/2010). Od stycznia 2017 roku jestem instruktorem wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu (leg. nr 435) i szkolę zgodnie z programem PZA.

Prowadzę własne sekcje wspinaczkowe w Krakowie (w Avatar Balicka), a w sezonie letnim szkolę ludzi w skałach. Zimą możecie często spotkać mnie na krakowskim Zakrzówku, gdzie szkolę ludzi we wspinaczce zimowej (drytooling).

Myślę, że przez lata mojego wspinania (od 21 czerwca 2006 roku) udało mi się zdobyć niezbędne doświadczenie, aby prowadzić szkołę wspinania, gdzie będziecie mogli nauczyć się podstaw bezpiecznego poruszania się w wertykalnym świecie lub doskonalić nabyte wcześniej umiejętności. Oprócz tego będę starał się prowadzić nietypowe szkolenia / warsztaty / wyjazdy wspinaczkowe, które pozwolą wam osiągać kolejne poziomy wtajemniczenia we wspinaniu :-).

Najbardziej cenie sobie współpracę z osobami świadomymi, tego co chcą. Jeśli czujecie, że wspinanie może być dla was ważne to postaram się dać z siebie wszystko :-).

Nie toleruję współpracy z osobami, które mają w sobie nienawiść do innych, ze względu na kolor skóry, wiarę, poglądy, orientację seksualną. Szowinistom dziękuję. Jeśli ktoś wyskoczy mi z takimi poglądami, to między nami nie będzie chemii, albo będzie burzliwa. Także może od razu zapiszcie się do innej szkoły lub (najlepiej) w ogóle dajcie sobie spokój ze wspinaniem.

Moje najciekawsze przejścia

Chłosta VI.5, Jaskinia Mamutowa

Morgan 7b+ OS, Sikati Cave, Kalymnos

Musashi M12, Canadian Rockies

Constantini-Apollonio (VII+ 600m), Dolomity,

Slipstream (WI4+ VI, 1000m), Canadian Rockies,

Nophobia (M10, 5 wyciągów), Canadian Rockies,

Polar Circus (wariant Pencil) WI6 III, 700m, Canadian Rockies,

Droga Heckmaira (M5+, WI4, A0, 1800m) na północnej ścianie Eigeru,

Polak w Kosmosie (M9-, 220 m), Kocioł Kazalnicy Mięguszowieckiej.

Desmaison (Gousseault) (6a M6 A1 R, 1200m),  Grandes Jorasses (Chamonix)

Cały mój wykaz górski znajdziesz tutaj i skałkowy na 8a.nu. Trochę porad nt. wyboru kursów zawarłem w poradnikach wspinaczkowych na tej stronie.

Zapraszam serdecznie! 

 Damian Granowski (Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA)

 

"Uczciwie rób swoje i przekazuj to, czego się nauczyłeś i doświadczyłeś, szczerze i skromnie, z humorem i entuzjazmem, i wówczas w większym stopniu będziesz wpływał na nowych wspinaczy, niż tłukąc ich po głowach słusznością twojego i słabością ich stylu". Jeff Lowe

KONTAKT

Jeśli masz pytania, to najlepiej skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy.

Damian Granowski
ul. Przechodnia 2a
34-400 Nowy Targ

NIP - 7352577825
REGON - 364979370
Szkoła wspinania drytooling.com.pl - Damian Granowski