O SZKOLEkilka słów dla dociekliwych

Wspinanie to niesamowity sport. Niestety nie należy ono do bezpiecznych i wybór samokształcenia się, nie jest najlepszą opcją. Sam przerabiałem ten temat i wiem, że warto odbyć szkolenie pod okiem profesjonalisty. Dla mnie najwięcej satysfakcji sprawia wspinanie w górach i ono jest najbardziej wymagające. Chciałem również ułatwić rozpoczęcie tej przygody innym - trochę wzorem był dla mnie Andrzej Skwirczyński, którego miałem okazję poznać. W 2010 roku uruchomiłem roku stronę drytooling.com.pl. Rok później zostałem instruktorem wspinaczki sportowej (nr leg. 6441/PAS/2010). Od stycznia 2017 roku jestem instruktorem wspinaczki skalnej Polskiego Związku Alpinizmu (leg. nr 435) i szkolę zgodnie z programem PZA. W lutym 2020 po 3 latach szkolenia zostałem Instruktorem Taternictwa PZA, co stanowi ukoronowanie mojej 10 letniej drogi do szkolenia w górach.

W północnej ścianie Grandes Jorasses. Fot. Tomasz Klimczak

Prowadzę własne sekcje wspinaczkowe w Krakowie (w Avatar Balicka), a w sezonie letnim szkolę ludzi w skałach. Zimą możecie często spotkać mnie na krakowskim Zakrzówku, gdzie szkolę ludzi we wspinaczce zimowej (drytooling). Oczywiście odkąd zostałem instruktorem taternictwa, to dużą część szkolenia będę spędzał w Tatrach i innych górach.

Myślę, że przez lata mojego wspinania (od 21 czerwca 2006 roku) udało mi się zdobyć niezbędne doświadczenie, aby prowadzić szkołę wspinania, gdzie będziecie mogli nauczyć się podstaw bezpiecznego poruszania się w wertykalnym świecie lub doskonalić nabyte wcześniej umiejętności. Oprócz tego będę starał się prowadzić nietypowe szkolenia / warsztaty / wyjazdy wspinaczkowe, które pozwolą wam osiągać kolejne poziomy wtajemniczenia we wspinaniu :-).

Najbardziej cenie sobie współpracę z osobami świadomymi, tego co chcą. Jeśli czujecie, że wspinanie może być dla was ważne to postaram się dać z siebie wszystko :-). Weźcie też pod uwagę, że "klient ma zawsze rację", tutaj sprawdzi się tylko w niektórych sprawach. Zazwyczaj przy zapisywaniu się na kursie staram się doradzić, który kurs będzie najlepszy (pod względem celu, bezpieczeństwa i pieniędzy). Staram się szkolić etapami i dany zawodnik musi być gotowy na dany kurs. Nie wacham się odmawiać, jeśli czuję, że będzie to zbyt niebezpieczne dla danej osoby lub po prostu zapłaci dużo, a zyska mało - z powodu braków. Last but not least - Takie postępowanie sprawia, że grupy są w miarę wyrównane i szkolenie przebiega bardzo płynnie :). 

Nie toleruję współpracy z osobami, które mają w sobie nienawiść do innych, ze względu na kolor skóry, wiarę, poglądy, orientację seksualną. Szowinistom dziękuję. Jeśli ktoś wyskoczy mi z takimi poglądami, to między nami nie będzie chemii (czyt. przyjaźni), a chyba o to chodzi, żeby dobrze czuć się w swoim towarzystwie. Także może od razu zapiszcie się do innej szkoły lub (najlepiej) w ogóle dajcie sobie spokój ze wspinaniem.

Moje najciekawsze przejścia

Chłosta VI.5, Jaskinia Mamutowa

Metylowe Opary VI.4+, Krzemionki

Morgan 7b+ OS, Sikati Cave, Kalymnos

Musashi M12, Canadian Rockies

Constantini-Apollonio (VII+ 600m), Dolomity,

Slipstream (WI4+ VI, 1000m), Canadian Rockies,

Nophobia (M10, 5 wyciągów), Canadian Rockies,

Polar Circus (wariant Pencil) WI6 III, 700m, Canadian Rockies,

Droga Heckmaira (M5+, WI4, A0, 1800m) na północnej ścianie Eigeru,

Polak w Kosmosie (M9-, 220 m), Kocioł Kazalnicy Mięguszowieckiej.

Desmaison (Gousseault) (6a M6 A1 R, 1200m),  Grandes Jorasses (Chamonix)

Cały mój wykaz górski znajdziesz tutaj i skałkowy na 8a.nu. Trochę porad nt. wyboru kursów zawarłem w poradnikach wspinaczkowych na tej stronie.

Zapraszam serdecznie! 

 Damian Granowski (Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA)

 

"Uczciwie rób swoje i przekazuj to, czego się nauczyłeś i doświadczyłeś, szczerze i skromnie, z humorem i entuzjazmem, i wówczas w większym stopniu będziesz wpływał na nowych wspinaczy, niż tłukąc ich po głowach słusznością twojego i słabością ich stylu". Jeff Lowe

NEWSLETTEROtrzymuj powiadomienia o nowych szkoleniach

KONTAKT

Jeśli masz pytania, to najlepiej skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy.

Damian Granowski
ul. Przechodnia 2a
34-400 Nowy Targ

NIP - 7352577825
REGON - 364979370
Szkoła wspinania drytooling.com.pl - Damian Granowski